Калуський ліцей №6
Калуської міської ради
Івано-Франківської області
Загальні відомості
•Пяста Оксана Михайлівна
•Освіта: вища
•Вища категорія
•Посада : соціальний педагог
•Педагогічний стаж роботи : 19 років
Графік роботи:
08.00-17.00
Консультації для батьків, дітей та педагогів
11.00-12.00
15.00-16.00
ЖИТТЄВЕ КРЕДО
З любов'ю до дітей,
з добротою до людей,
з повагою до суспільства
Соціальний педагог – це педагогічний працівник, основна мета роботи якого полягає у забезпеченні соціально-правового захисту учнів школи та попередженні впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості дитини.
Коли учневі звертатись до соціального педагога
-
Якщо у твоїй родині є проблеми, які тебе постійно турбують, заважають нормально вчитися та відчувати себе щасливим;
-
якщо хтось примушує тебе до вчинків, що суперечать нормам моралі, пригнічують твою гідність, а ти не знаєш як себе поводити у такій ситуації;
-
якщо ти відчуваєш, що тобі потрібна допомога лікаря або юриста, проте не наважуєшся звертатися до батьків, чи тобі здається, що всі інші відвернулися від тебе і ніхто тебе вже не зрозуміє...
Огляд програми "Безпечний простір"
Війна - це слово складається з п'яти літер, а скільки асоціацій воно пробуджує у нас. Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, ненависть, сум, біль, гнів, плач, крик, травма... Що таке війна? Як вона впливає на людину?
На ці та інші запитання 04 травня 2022 року намагалися дати відповідь представники спільноти соціальних педагогів закладів освіти Калуської ТГ, які брали участь у супервізійній групі підтримки, що проходила на базі Калуської центральної бібліотеки імені Тараса Шевченка.
"День хорошим роблять не дата і не погода, а люди"./Рей Бредбері
Як розв’язати проблему професійного характеру? Що робити, коли не можна знайти вихід із ситуації, яка склалася?
На ці питання можна знайти відповідь під час засідань інтервезійної групи соціальних педагогів ЗЗСО, які проходять щонайменше раз у місяць.
09.02.2022 року в приміщенні Калуської центральної бібліотеки ім. Т. Шевченка відбулося чергове засідання, в ході роботи якого фахівці обговорили виклики, що стосуються професійної сфери та спільними зусиллями розробили план вирішення ситуацій, над якими працюють у даний період.
"Для того, щоб люди знаходили щастя в своїй роботі, необхідно три умови: робота повинна бути їм під силу, вона не повинна бути виснажливою і її обов'язково повинен супроводжувати успіх" (Д. Рескін)
14 січня 2022 року в ПК "Мінерал" відбулося засідання інтервізійної групи соціальних педагогів ЗЗСО Калуської ТГ.
03 грудня 2021 року
"Кожній дитині потрібен світ, де можна сміятися, танцювати, співати, вчитися, жити в світі і бути щасливим". (Малала Юсуфзай)
Сьогодні, у Міжнародний день людей з інвалідністю , соціальний педагог Оксана Пяста провела дружнє коло спілкування "Радість дитинства для всіх" з учнями, які мають особливі потреби. Активно долучилися до заходу асистенти вчителів, які підтримували та допомагали діткам, а також приєдналися до флешмобу "Будемо щасливі разом". Святкування завершилося частуванням солодощами, які надав спонсор Микола Федорів
"Полюбити самого себе - найважливіше з того, що ви можете зробити. Тому що, люблячи себе, ви не зможете нікого образити - ні себе, ні когось іншого. Давайте ж почнемо свій шлях до усвідомлення, прислухаючись до того, що ми говоримо собі та іншим".(цитата Луїзи Хей)
У рамках Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" 30.11.2021 року на базі Калуської центральної бібліотеки ім. Т. Шевченка відбулася робоча нарада практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти Калуської ТГ.
Ми живемо у світі де на превеликий жаль, існує таке негативне явище, як насильство. Його прояви порушують права людини, принципи вільного та справедливого існування.
В рамках щорічної Всеукраїнської акції " 16 днів проти насильства" з 25 листопада по 10 грудня 2021 року в нашому ліцеї було проведено різноманітні заходи. З метою формування в здобувачів освіти уявлення про проблему насильства, жорстокості, їх наслідків для людей та виробити алгоритм дій у випадку домашнього насильства та булінгу
Учасники освітнього процесу зробили висновок, що потрібно розуміти людей, прощати їх і ставитися до інших так, як би хотіли, щоб ставились до них.
"Те, що ми про себе думаємо, стає для нас дійсністю. Кожна наша думка створює наше майбутнє". (цитата Луїзи Хей)
03 листопада 2021 року на базі КУ "Центр професійного розвитку педагогічних працівників" відбулося засідання інтервізійної групи соціальних педагогів ЗЗСО Калуської ТГ. У кожного фахівця є професійні запити та потреби, які важливо вчасно виявляти та професійно на них реагувати.
26 жовтня 2021 року проведено з педагогами інтерактивні лайфхаки для розвитку комунікативних навичок, підвищення рівня згуртованості та взаємодії учнів в класі.
Колеги з радістю обмінялися враженнями про захід. Усі почерпнули для себе нові ідеї та отримали позитивний емоційний заряд
"Для того, щоб змінити іншого, потрібно перш за все змінитися самому. Потрібно змінити хід наших думок".
(цитата з книги Луїзи Хей)
З метою підтримки професійного рівня, попередження "вигорання", створення професійного поля, вдосконалення навичок, обміну досвідом, 07 жовтня 2021 року на базі Калуської центральної бібліотеки ім.Т.Шевченка відбулося засідання інтервізійної групи соціальних педагогів загальноосвітніх закладів Калуської ТГ.
13 квітня 2020 року
Мій дім - моя фортеця! Сьогодні ми живемо саме так. Наші домівки є тими енергетичними ресурсами серед яких ми почуваємося у безпеці, захищені, розслаблені, спокійні! Вдома найкраще!
Соціальні педагоги міста Калуша та Калуської ОТГ пропонують Вам взяти участь в онлайн-флешмобі та тему «Картини мого дому, які мене надихають».
02 квітня 2020 року
Поруч з нами ростуть незвичайні діти, їх називають “дітьми дощу”: вони грають з предметами не так, як більшість, вони радіють іншому . Для них не існує норм і правил, звичних для нас, їм незрозуміло і нецікаво те, що роблять звичайні дівчатка та хлопчики. У них свій , закритий для сторонніх світ, але їм дуже потрібна наша допомога, підтримка і розуміння.
Сьогодні, як ніколи, соціальні педагоги міста Калуша та Калуської ОТГ висловлюють свою підтримку сім’ям, які виховують дітей з аутизмом та самим діткам. Якщо Вам потрібна допомога, підтримка – ми завжди поруч!
26 лютого 2020 року
Заняття в університеті третього віку з студентами 50+, дуже вдячна аудиторія.
14 лютого 2020 року в освітньому закладі відбувся форум-театр "Маски та ролі в житті". Режисером театру була соціальний педагог Оксана Пяста, яка дала можливість вчителям не тільки брати участь у форумі, але й показати свої акторські здібності. Актори та глядачі театру отримали позитивний заряд енергії.
Золоті правила Дейла Карнегі
Як розташовувати людей до себе?
Автор виділяє шість основних правил для цього:
-
Виявляти щиру цікавість до людей;
-
Посміхатися;
-
Звертатися до людини по імені;
-
Вміти слухати;
-
Вселяти людям усвідомлення власної значущості;
-
Говорити на теми, які цікавлять вашого співрозмовника.
Поради батькам
-
Не перекладайте відповідальність за виховання дитини на державу, школу чи комп’ютер!
-
Формуйте загальну культуру, яка б відповідала загальнолюдським цінностям, стандартам толерантної поведінки. Подавайте власний приклад (батьки і вихователі) толерантної поведінки, оскільки найбільш схильними до проявів насилля є люди, які в дитинстві зазнали жорстокість та інші види дискримінації.
-
Створюйте умови для соціалізації дитини в реальному житті, через гуртки, заняття спортом, участі в громадських організаціях, руху волонтерів. Спільна позитивна діяльність, співтворчість найбільш ефективно впливає на соціалізацію.
-
Вчіться разом з дитиною користуватися новими медіа. Вини є цінним джерелом інформації. Головне дати зрозуміти, що нові медіа – засіб отримання інформації і професійного росту, розширення можливостей конструктивної реалізації, а не самоціль. Інтернет – не ціль, а метод досягнення певних поставлених, сформульованих цілей та завдань.
-
Перш, ніж входити в мережу потрібно сформулювати для себе мету і триматися в рамках завдань. Оскільки дітям важко утримувати увагу, то потрібно допомогти виробити певні навики, певний час разом користуватися НМ, показуючи, що «Я довіряю тобі». Обговорювати не тільки позитивну інформацію, а й негативну, не боятися відвертих розмов, визнавати більші можливості оволодіння НМ молодими людьми, вчитися у них.
-
Навчити дитину організовувати дозвілля. Людина часто йде в соціальну мережу, або користується новими медіа тому що нічим зайнятися. Якщо батьки проводять дозвілля лише пасивно переглядаючи ТВ, то важко очікувати від дитини іншого. Гра в ігри, безцільне блукання по мережі часто створює лише ілюзію активного життя.
-
Пояснюйте, що надмірне захоплення новими медіа зменшує час на спілкування в реальному житті. Нові медіа вимагають додаткового часу, що зменшує можливості соціальних контактів в реальному житті, впливає на стан здоров’я (відсутність свіжого повітря, зменшення часу на сон, порушення режиму дня).
-
Якщо дитина в житті не може знайти друзів, то в соціальній мережі легше може знайти друзів або знайомих по інтересам. Одночасно батьки мають спостерігати чи не зменшується кількість контактів дитини в реальному житті, чи не пропускає школу, чи є обов’язки по дому, інша соціально-активна діяльність в реальному житті.
-
Слідкуйте, щоб захоплення новими медіа не перетворилося в залежність, коли людина втрачає владу над собою (т.зв. нехімічні залежності).
-
Зацікавте дитину в можливостях творення власних ідей через нові медіа. Показуйте дітям цікаві інтерактивні можливості нових медіа у відповідності до інтересів дитини (а не батьків), щоб дитина була не тільки споживачем медіа продукції, а й її творцем. Навчіть дитину відсіювати інформаційне сміття.